Biżuteria na prezent dla kobiety – jak wybrać?

Mówi się, że biżuteria to najlepszy prezent dla kobiety. Faktycznie, nie ma chyba pani, która nie uległaby pięknym kolczykom czy ślicznemu naszyjnikowi. No właśnie, piękne, czyli jakie? W tym cały kłopot. Każdy ma swój gust i swoją definicję ładnej biżuterii. Jak wybrać odpowiednio?

Zakupy z kobietą

Nikt nie zrozumie kobiety, tak jak druga kobieta. Tak już po prostu jest, że mają inne poczucie gustu od mężczyzn. Dlatego warto z tego skorzystać i na zakupy do jubilera udać się z inną panią. Może być to siostra, córka czy koleżanka. Na pewno wybór z towarzyszką będzie łatwiejszy, możemy również liczyć na fachową ocenę pod kątem praktycznym. Jeśli złota celebrytka ma totalnie niewygodne i niepraktyczne zapięcie, to z pewnością nie umknie to uwadze kobiety. Mężczyzna może nie zdawać sobie z tego sprawy ponieważ zazwyczaj panowie naszyjników czy bransoletek nie noszą.

Złota celebrytka w kształcie serca od Ergold

Podstęp kluczem do sukcesu

Jeśli nie znasz gustu swojej kobiety, możesz próbować podstępnie „przemycić” temat rozmowy, który może naprowadzić na właściwy trop. Pokaż ukochanej zdjęcie kolczyków i powiedz, że kolega Tomek kupił takie dla żony. Obserwuj reakcję, jeśli partnerka stwierdzi, że są ładne, to masz już jakiś wzór z którego możesz brać przykład. Możecie też podczas wspólnych zakupów w galerii wejść do jubilera pod pretekstem popatrzenia na zegarki. Podczas oglądania najnowszych modeli, zerkaj na nią i spróbuj odnotować, jaka biżuteria przyciąga jej uwagę.

Profesjonalna obsługa

Zawsze można polegać na doświadczeniu obsługi w sklepie jubilerskim. Klienci zazwyczaj wydają w takich punktach sporo pieniędzy, więc właściciele dbają o odpowiednie wyszkolenie sprzedawców i profesjonalne traktowanie kupujących. Personel zna więc gusta wielu osób i z pewnością udzieli rad na temat aktualnych najnowszych trendów w modzie. Niektórzy jubilerzy oferują usługi wymiany biżuterii jeśli na przykład rozmiar pierścionka okaże się za duży lub za mały. Warto zwracać uwagę na okres i warunki gwarancji. Na przykład złote pierścionki z cyrkoniami wyglądają świetnie, ale czasami ulegają uszkodzeniu.

Zdaj się na intuicję

Czasami po prostu warto zdać się na swój gust. Jeśli nie jesteś pewien co wybrać, postaw na klasykę. Delikatne kolczyki zawsze ucieszą każdą kobietę. Wybranka z pewnością doceni również fakt, że postanowiłeś obdarować ją tak wyjątkowym prezentem, jego wygląd będzie pełnić rolę drugorzędną. Naszyjnik od ukochanej osoby zawsze ma wartość sentymentalną i przywołuje miłe wspomnienia o osobie, która jest najważniejsza w życiu.